Jaunumi:
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)
RSS
Dec 3
Valsts apmaksās 50% zaļās enerģijas izmantošanai PDF Печать E-mail

saules kolektori, zaļā enerģijaKrīze mums parādīja ka taupīt ir labi un ja saimniecībā ir uzstādīta energoefektīva apkures sitēma mēs notektā mērā esam neatkarīgi arī financiāli. Pareizi uzstādot un izmanotjot solārās un vēja sistēmas (saules kolektori, saules batarejas, vēja ģeneratori un zemes situmsūkņi) mēs varam nodrošināt savu māju ar siltumu un elektrību  gandriz par  90 % samazinot izmaksas.

Ar katru gadu arvien vairāk izsīkst neatjaunojamo energoresursu krājumi pasaulē. Saule mums piedāvā bezgalīgus enerģijas krājumus. 20 minūšu laikā tā zemei sūta tik lielu enerģijas daudzumu, cik visa cilvēce iztērē vesela gada laikā. Jau tuvākajā laikā valst atvēlēs 11 milionus latu tam lai veicinātu energo neatkarību, mājsaimniecībām kas vēlēsies izmantot zaļo enerģiju valsts apmaksās pusi no izdevumiem.

Vairāk info vides ministrijas mājaslapā: http://www.vidm.gov.lv/lat/darbibas_veidi/KPFI/

Tos kuri jau uzstādijuši saules kolektorus vai vēja ģeneratorus milzīgie ikmēneša rēķini vairs nesatrauc. Skatīties video:

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Fakti par saules enerģijas izmantošanu.
– Vidējā saules starojuma intensitāte Latvijā ir 1100 kWh/m2 gadā. Tas ir pietiekami, lai lietderīgi izmantotu saules kolektorus uz privātmājas jumta, tāpat kā citur Eiropā.

– Pareizi uzstādīta solārā sistēma nodrošina apmēram 60% no kopējā gada enerģijas patēriņa karstā ūdens uzsildīšanai. Periodā no maija līdz septembrim sistēma gandrīz pilnībā nodrošinās ūdens uzsildīšanu. Pārējā laikā sistēmu atbalstīs 
tradicionālā apkures iekārta.

– Solārā sistēma nodrošina līdz pat 30% no kopējā gada enerģijas patēriņa telpu apsildei. Apkures atbalsts efektīvi strādā pavasara un rudens periodos. Lielāks ieguvums panākams, izmantojot zemas temperatūras apkures sistēmas, piemēram, siltās grīdas.

- Uzstādot saules kolektoru sistēmu Jūs veicat investīciju nākotnē. Energonesēju cenas nemitīgi aug, bet saules kolektori katru dienu bez maksas piegadās siltumu Jūsu mājai. Bez riska, bez deficīta, bez nodokļiem un paaugstinātiem tarifiem.

Lai sasniegtu optimālu rezultātu, un maksimāli izmantotu pieejamo saules enerģiju, saules kolektoru laukumam pēc iespējas precīzāk jāatbilst mājsaimniecības siltā ūdens patēriņam. Ja pieņem, ka viens cilvēks dienā izlieto apmēram 40 litrus siltā ūdens, 2 saules kolektori būs nepieciešami, lai solārā sistēma sasildītu ūdeni 2-3 cilvēku vajadzībām, bet 3-4 cilvēku ģimenei vajadzēs 3 saules kolektorus.


Rakstā izmantoti fragmenti no delfi.lv

 

Mūsu vērtība – jūsu komforts!

SIA «Picaso» ir strauji augošs, mūsdienīgs un progresīvs Latvijas uzņēmums, kas, pateicoties ilgajai darbības pieredzei, nodrošina savus klientus ar visaugstākā līmeņa klientu apkalpošanas servisu. Uzņēmuma mērķis ir paaugstināt pievienoto vērtību produktiem, ieviest jaunas tehnoloģijas un, radot jaunas darbavietas, paaugstināt Latvijas valsts konkurētspēju kopējā Eiropas tirgū un citur pasaulē. Lasīt vairāk

SIA Picaso Kontakti

Rīga,
E-pasts: [email protected]

Mob. Telefons: +37126537741
Darba laiks: POTCP 8.30-17.30