Jaunumi:
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)
RSS
Dec 3
Gaismas pils ražos elektrību izmantojot saules paneļus PDF Печать E-mail

gaismas pils izmantos saules enerģijuUz Gaismas pils jumta paredzēts uzstādīt saules bateriju paneļus un ražot elektroenerģiju, portālam "Delfi" pavēstija Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Dace Vizule. Tādējādi Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB) varēs izmantot pašu saražoto elektroenerģiju.
LNB projekta īstenošanas uzraudzības padomes sēdē trešdien tika atbalstīts KM priekšlikums iekļaut LNB projektā saules bateriju elektroenerģijas ražotnes izveidošanu uz LNB jaunās ēkas jumta.
Saules bateriju paneļus jumta kopējā sistēmā paredzēts uzstādīt LNB ēkas būvdarbiem plānoto finanšu līdzekļu ietvaros, piesaistot līdzfinansējumu no budžeta programmas "Klimata pārmaiņu finanšu instruments", norādīja KM pārstāve. KM uzskata, ka tas samazinās patērējamo elektrotīkla enerģijas daudzumu un līdz ar to arī maksājumus par elektroenerģiju. Šāds elektroenerģijas avots arī samazinās gaisa piesārņojumu un siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju, kā arī izglītos sabiedrību par atjaunojamo resursu enerģijas iespēju izmantošanu.

Pilns raksts: delfi.lv

 

Mūsu vērtība – jūsu komforts!

SIA «Picaso» ir strauji augošs, mūsdienīgs un progresīvs Latvijas uzņēmums, kas, pateicoties ilgajai darbības pieredzei, nodrošina savus klientus ar visaugstākā līmeņa klientu apkalpošanas servisu. Uzņēmuma mērķis ir paaugstināt pievienoto vērtību produktiem, ieviest jaunas tehnoloģijas un, radot jaunas darbavietas, paaugstināt Latvijas valsts konkurētspēju kopējā Eiropas tirgū un citur pasaulē. Lasīt vairāk

SIA Picaso Kontakti

Rīga,
E-pasts: [email protected]

Mob. Telefons: +37126537741
Darba laiks: POTCP 8.30-17.30