Jaunumi:
LatvianRussian (CIS)English (United Kingdom)
RSS
Dec 3
Statoil ūdens sildīšanai izmanto saules kolektorus PDF Печать E-mail

statoil izmanto saules kolektorus„Statoil” degvielas uzpildes stacijā (DUS) Eksporta ielā pilotprojekta ietvaros ūdens sildīšanai uzstādīts saules kolektors. Ja tas izrādīsies efektīvs veids, kā saimniekot zaļāk, jau nākamā gada rudenī staciju skaits ar saules bateriju uz jumta tiks palielināts. Tautā sauktā saules baterija uz DUS jumta uzstādīta septembrī. Investīcijas pilotprojektā nepārsniedz 3500 latus. Kopš uzstādīšanas līdz šim brīdim kolektors saražojis jau 147 kWh enerģijas.
„Latvijā jau izskanējis tas, ka saulīte 9 minūtēs izstaro tik daudz enerģijas, cik pasaules iedzīvotāji kopā ņemti patērē gada laikā. Taču jaunums varētu būt saules bateriju ražotāja „Schuco” aprēķini, kas liecina, ka katrs Latvijas valsts teritorijas kvadrātmetrs gadā saņem vidēji 940 kWh lielu saules starojumu. Šādas enerģijas daudzuma ieguvei nepieciešams sadedzināt aptuveni 100 litrus apkures degvielas,” saka Ilze Siliņa, SIA „Latvija Statoil” Mazumtirdzniecības departamenta vadītāja. „Tāpēc mēs tagad līdz nākamā gada rudenim uzskaitīsim saules baterijas saražoto enerģiju un ja tā attaisnos uz sevi liktās cerības, investēsim šīs tehnoloģijas ieviešanā arī citās stacijās.” 
Saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju sagaidāms, ka gada saulainajos mēnešos no marta līdz oktobrim saules baterija saražos vidēji 85% no ūdens uzsildīšanai nepieciešamās enerģijas. Tā kā dienā viena „Statoil” DUS patērē vidēji 800 litrus siltā ūdens, tad plānots, ka  projekts sevi atpelnīs trīs gados.
„Latvija Statoil” jau iepriekš uzņēmies iniciatīvu videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanā. Šajā pašā stacijā Eksporta ielā šā gada maijā izveidots pagaidām nekomerciāls elektrotransporta uzlādes punkts. Vairāki projekti īstenoti arī agrāk. Piemēram, 2007. gadā „Statoil” DUS Valdemāra ielā 104 darbu sāka Latvijā joprojām vienīgais biobenzīna E85 sūknis. Savukārt pērn, plānojot „Statoil” tīklā lielākās stacijas izbūvi Ādažos, priekšroka dota mūsdienīgākajām videi draudzīgām tehnoloģijām. Piemēram,  LED diožu lampām, kas taupa elektroenerģiju un kalpo vismaz 10 gadus, kā arī zemes siltumsūknim stacijas apsildīšanai. Tāpat vairākās stacijās ierīkoti elektrokontrolieri, kas ļauj degvielas uzpildes stacijās par 20% samazināt apgaismojumam patērēto elektroenerģiju.

"Latvija Statoil" ir populārākais mazumtirgotājs Latvijā, kā arī jau četrus gadus pēc kārtas lielākais nodokļu maksātājs Latvijā. 69 "Statoil" stacijās (56 pilna servisa, 7 franšīzes un 6 automātiskās uzpildes stacijas) strādā aptuveni 820 darbinieku, to skaitā franšīzēs strādājošie.

Statoil.lv

 

Mūsu vērtība – jūsu komforts!

SIA «Picaso» ir strauji augošs, mūsdienīgs un progresīvs Latvijas uzņēmums, kas, pateicoties ilgajai darbības pieredzei, nodrošina savus klientus ar visaugstākā līmeņa klientu apkalpošanas servisu. Uzņēmuma mērķis ir paaugstināt pievienoto vērtību produktiem, ieviest jaunas tehnoloģijas un, radot jaunas darbavietas, paaugstināt Latvijas valsts konkurētspēju kopējā Eiropas tirgū un citur pasaulē. Lasīt vairāk

SIA Picaso Kontakti

Rīga,
E-pasts: [email protected]o.lv

Mob. Telefons: +37126537741
Darba laiks: POTCP 8.30-17.30